Erdoğan Ankara’da: Alevi’ye de saygımız var her türe saygımız var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenen Ankara mitinginde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Sevgili Ankaralılar, geleceğimizin teminatı değerli gençler, sizleri en kalbi hislerimle selamlıyorum. Ulusal çabanın başşehrinin tüm seymenlerine, yiğitlerine selamlarımı gönderiyorum. Şu süper kalabalığa hamd olsun. Dün İzmir de böyleydi. Yüz binler geliyor… 14 Mayıs’ın muştusunu veriyor. Burası sıradan bir yer değil.

Ata ocağım Rize ise, doğup büyüdüğüm yer İstanbul ise ülkeme ve milletime aşkla hizmet ettiğim yer de Ankara’dır.

Bu kent medeniyet pınarının membağı olan yerdir. Biz 21 yıllık Ankaralı olarak bozkırın ortasındaki bu kenti taşı, toprağı, her şeyi ile seviyoruz. Her çabamızda yanımızda olan Ankara’nın kadir şinas beşerlerine şükranlarımı sunuyorum.

‘CHP; ÇÖP, ÇUKUR, ÇAMUR DEMEK’

4 yıldır İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ne yaptınız? İzmir bir yağmur görmesin; çamur, çukur alıyor başını gidiyor. Bunların üç tarifi var. Şayet CHP’yi tanımak istiyorsanız; çöp, çukur, çamur. İstanbul’a belediye başkanı olduğum zaman İstanbul’u bu türlü tanıdım. İstanbul’u bu kardeşiniz kurtardı. Bunları bilmeyenlere hatırlatmak kural.

Başkent’in havalimanını kim yaptı, biz. Bu yolları kim yaptı? Ankara’daki metroları kim yaptı? İstanbul, İzmir o denli değil mi? Bunlarda palavradan öteki bir şey bulamazsınız. Palavranın en değerli mihmandarı kimdi biliyor musunuz; bay bay Kemal. Yalan dersi almak istiyorsanız yazıhanesine müracaat edin. 14 Mayıs’ta benim milletim bunları siyasi mevta yapacak.

Biz ilhamımızı tarih boyunca birçok zorlukların üstesinden gelen bu kentten aldık. Ankara Ulusal Uğraş’ta düşman topları sesleri buradan duyulurken asla diz çökmedi. Ankara safını ulusal iradeden yanını belirledi. Ne vesayete ne darbeye teslim oldu. 15 Temmuz’da Ankara dimdik ayakta durdu.

‘ALTILI MASAYDI, 9’LU MASA OLDU’

Bu FETÖ, avanesi kimlerle bir arada, bay bay Kemal’le birlikte. Öteki kim var; İP var, yavrucuklar var. Evvelce almamışlardı artık HDP’yi de aldılar. Sonra Ankara, İstanbul belediye liderlerini aldılar. 6’ydı, 7’li oldu, 9’lu oldu. Sen onlarla yürü bizim yanımızda millet var. Bizim yanımızda cumhur var. Cumhuru yanına alamayan avucunu yalar.

Ankara artık yeni bir destan yazmaya hazırlanıyor. Bir tarafta 15 Temmuz ihanetinin rövanşını almak isteyenler var; FETÖ’nün katillerini cezaevinden çıkarıp ortanıza gönderme kelamı verenler var. Yeniden birebir tarafta bölücü emellerini gerçekleştirmek için Cumhuriyetimizle hesaplaşmak için yanıp tutuşanlar var.

‘BİZ VAZİFEDE OLDUĞUMUZ SÜRECE ÇIKAMAZLAR’

Diyarbakır’da Yasin Börüleri şehit edenler bunlar değil mi? Kürt kardeşlerimi sokağa döküp 51 kardeşimin vefatına sebep olanlar bunlar değil mi? Ne diyorlar; ‘Selo’yu çıkaracağız.’ Düşünün oradan Öcalan çıkacak, misyonu buna verecek. Biz misyonda olduğumuz sürece ne Selo çıkabilir ne evlat katili çıkabilir. Cezasını çekecek.

Bunların gözlerini o denli bir hırs bürümüş ki PKK mensuplarının siyasi uzantılarıyla pazarlıklara oturdular. Bay bay Kemal var, Meral Hanım var, HDP var, Davutoğlusu var, bebecanı var, Ankara Büyükşehir, İstanbul Büyükşehir Belediye liderlerini konuşmak yersiz, onlar da var. Evvel Allah’a sonra milletime inanıyorum.

Bay bay Kemal sen talimatı nereden alıyorsun; Kandil’den. Kandil ne diyor ‘Biz artık bay bay Kemal’i destekliyoruz’. Arkadaşı Kandil baronu olanlardan bu ülkeye yarar olur mu? Dünyanın dört bir yanındaki PKK’lılar, FETÖ’cüler, terör örgütleri tüm güçleriyle 14 Mayıs’ta bay bay Kemal’e dayanak veriyor. Bölücü terör örgütüyle ortasına ara koyamayan örgüt yöneticileri bay bay Kemal için oy dileniyor.

‘SEN BİR KERE HANGİ GÖREVDESİN?’

Ekonomiden zerre kadar anlayanlar düşünsün, ne diyor bay bay Kemal; Londra’dan 300 milyar dolar getirecekmiş. Sen bir kere hangi görevdesin? Nasıl oluyor da olmayan bir şeyi getiriyorsun? Herhalde bunlar daha evvel getirdikleri esrar, eroin vs. bunların bedelini geri döndürme üzere uğraşı var. Olmayan bir şey vaadedilmez ve gelmez. Fakat palavra bunda irtifa kesmemiş. Bu 300 milyar doların hesabını 14 Mayıs’ta sormaya var mıyız? Bu palavranın hesabını sormaya var mıyız?

Karşımızda bambaşa görünüm var. Referansı olmayanlar akıllarına ne gelirse üfürüyor. Bu kadar seçime girdi, hangisinden sonuç aldı? Ankara’ya güzel günler diyor, 4 yıldır yapmadınız da bundan sonra mı yapacaksınız? İstanbul’u, İzmir’i sel aldı götürdü, ne yaptınız? İzmir Körfezi kokudan geçilmiyor. Biz Haliç’i kurtardık, bunlar rezil etti. 5 tane Ankara keçisi teslim edin, kaybedip gelir. Güç bela iki elleriyle kalp yapmayı becerir.

‘BU MİLLET SİZİ AVUCUNUN İÇİNDEKİ SUYLA BOĞAR’

Atatürk Havalimanı’nı ABD’li bir kümeye vereceklermiş. Türkler, ABD’li şirketin sahibi. Onlarla görüştüm. ‘Siz bu türlü yatırım yapmak isterseniz kapımız açık’ dedim. O gün başbakanım, hala gelecekler. Elden gelenle övünülmez. Geç, bu işi. Takmış TEKNOFEST’e onunla ilgili konuşuyor. Bu milletin evlatlarına hiçbir şey yapamazsınız. TEKNOFEST’i, İHA’ları, SİHA’ları, Akıncıları, Kızılelma’yı alamazsınız. Bu millet sizi avucunun içindeki suyla boğar.

Hiçbir insanımız ülkesinin 21 yıllık kazanımlarının tehlikeye düşmesini istemez. Evladının geleceğinin belirsizliğe gömülmesini istemez. Güvenlik tasası yaşadığı günlere dönmek istemez. Emekli, personel, memurun maaşını alıp almayacağını yaşamak istemez. CHP idaresinde memurların maaş almadığı devirleri hatırlıyor muyuz? Saf saf Savaş Ay’ın programında oturursun köşede.

KILIDAROĞLU’NA: ALEVİLİĞİNİ YAŞA, ANLATMAYA GEREK YOK

Sana kim dedi, Alevi misin değil misin? Bizim Alevi’ye de hürmetimiz var her tipe hürmetimiz var. Bunu söylemene ne gerek var. Sen Aleviliğini yaşa fakat anlatmaya gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir