Sabancı Üniversitesi’nde tanıtım günleri popüler bilim sunumlarıyla devam ediyor 


Program seçme özgürlüğü ile Türkiye’de bir ilki başlatan Sabancı Üniversitesi’nin, üniversite tercih dönemine yönelik düzenlediği Tanıtım Günleri kapsamında, ‘Popüler Bilim Sunumları’ da yer alıyor. Farklı konu ve konuklarla gerçekleşen sunumlarda, bilim dünyasında yaşanan son gelişmeler, Sabancı Üniversitesi’nin uzman akademik kadrosu tarafından üniversite adaylarıyla paylaşılıyor. 

Program seçme özgürlüğü ile Türkiye’de bir ilki başlatan Sabancı Üniversitesi’nin Tuzla kampüsünde düzenlediği “Tanıtım Günleri”, bilim dünyasındaki son gelişmelerin ele alındığı “Popüler Bilim Sunumları” ile devam ediyor. 

Sabancı Üniversitesi’nin uzman akademik kadrosu tarafından gerçekleştirilen “Popüler Bilim Sunumları”, 21 Temmuz Cuma günü Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın “Ekonomi, Finans, Para, Teknoloji, Gelecek ve Siz’ konulu sunumuyla başlayacak. Genetik bilimi üzerine 22 Temmuz Cumartesi günü Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ogün Adebali tarafından yapılacak sunumun ardından, 23 Temmuz Pazar günü Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici ‘Mikroelektronik: Dün, Bugün, Yarın” başlıklı sunumunu gerçekleştirecek. 

“Popüler Bilim Sunumları”, 25 Temmuz Salı Sabancı Üniversitesi SU Gender Direktörü Dr. Zeynep Gülru Göker’in “Susmak, Konuşmak, Dinlemek, Bakmak: Siyaset Felsefesi ve Kadın Araştırmaları”, 28 Temmuz Cuma Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretimi Üyesi Prof. Dr. Onur Varol’un “Toplumsal Fayda İçin Veri Bilimi”, 29 Temmuz Cumartesi Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Ersin Göğüş’ün “Geçmişten Geleceğe: Evren bize neler söylüyor?” başlıklı sunumlarıyla devam edecek. 

Popüler Bilim Sunumları 30 Temmuz Pazar Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Ozan Duygulu’nun “Kutunun dışında düşünmek: Nedir bu kutu?” başlıklı sunumuyla tamamlanacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir