Selahattin Demirtaş isim vermeden “provokatör” deyip eleştirdi; paylaşımının altına herkes aynı kişiyi yazdı

6’lı Masa’daki aday belirleme süreciyle ilgili geçtiğimiz günlerde Meclis’te bir basın açıklaması yapan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, zemberek kelamlar sarf etmişti.

“DAYATILAN ADAYA KARŞIYIZ”

Ağıralioğlu, “Biz bugün çok kıymetli bir eşiğe geldik. Milletimizin muhtaçlığı bu türlü olduğu için arz ediyorum. Vicdan sıkışmıştır. Tarih sıkışmıştır. Tercih sıkışmıştır. Devletin erdemli makamlarını bölücülerin pazarlığı haline getirdiler. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından rahatsız değiliz. Lakin dayatılan adaya karşıyız.” demişti.

“MUHALEFET PARTİLERİNE SIZAN PROVOKATÖRLER İFŞA OLACAK”

Ağıralioğlu’nun sözleri siyaset gündemine bomba üzere düşerken, seçimlerde aday çıkarmayacaklarını açıklayan HDP kanadından dikkat çeken bir açıklama geldi. Tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından, “AKP’nin muhalefet partilerine sızdırdığı casus provokatörler de bu seçimle ifşa olacaklar. 2017 referandumu ve 2018 seçimlerinde bu casuslar içeriden çok kritik tesir yaptılar, bu kere hepsinin ipliği pazara çıkacak. Yok o denli yağma. Oyun bitti. Halk nasıl istiyorsa o denli olacak.” sözlerini kullandı.

HERKES O İSMİ İŞARET ETTİ

Demirtaş’ın bu açıklama ile kimi kastettiği bilinmezken, toplumsal medya kullanıcılarının birçoğu paylaşımın altına Ağıralioğlu’nun ismini yazdı.

O yorumlardan kimileri şu biçimde:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir