Selahattin Demirtaş’tan ‘Kılıçdaroğlu’ ve ‘korsan afiş’ açıklaması: ‘Halkımız, bu provokasyonlara asla alet olmayacak’

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ programı öncesinde kentteki reklam panolarına asılan korsan afişlere ait açıklama yaptı.

Demirtaş’ın toplumsal medya hesabında bugün avukatları aracılğıyla paylaşılan açıklamada şöyle denildi:

“Halkın açlığı, yoksulluğu, işsizliği iktidarın umurunda değil. Onlar, ballı maaşlarının, koltuklarının ve hesap verecekleri hatalarının telaşındalar. Bunun için de her türlü ayrımcılığı ve provokasyonu yapmaktan çekinmiyorlar maalesef.

Ancak Elazığlı hemşerilerim başta olmak üzere tüm halkımız, sağduyulu davranacak ve bu provokasyonlara asla alet olmayacaktır. Buradan memleketime, Elazığ’a özel selam ve sevgilerimi gönderiyorum.”

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ziyarette bulunduğu Elazığ’da isminin kullanıldığı “Selahattin Demirtaş’ın göğsüne gurur madalyası takacağım” yazılı geçersiz afişe toplumsal medya hesabından reaksiyon göstermişti. İlgili afişin önünde poz verdiği anın fotoğrafını paylaşan Kılıçdaroğlu, “Bay Kemal’in kente ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; fakat üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor” demişti.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir